© Copyright 2003
Designed by
Zeynep & Yaşar
ALTAŞ

 
 

Selçuk KUZU Haber Fotoğraf Galerisi        -     ANKARA

19 GÜNDE ATILAN DEV ADIM

Aralarında Çamlıkaya Belediye Başkanı Nihat TÜRKER ve Çamlıkayalı önemli simalardan başta Dr.Mecit ALTAN olmak üzere çok değerli Çamlıkayalılar’ın katılımıyla,memleketlerine hizmet sunmak üzere dernek oluşumuna gidilerek önemli bir faaliyete imza atıldı.

     26 Aralık 2009 tarihinde Çamlıkaya Derneği   kurmak üzere Antalya’da gerçekleştirilen ve yönetim kurulunun oluşturulduğu ilk toplantıda başkanlığa Rıza AVCI, 2.başkanlığa İbrahim YILMAZ seçildiler.
     Aynı toplantıda dernek merkezi olarak Ankara seçilerek buradan yönetilmesine karar alındı.
     Aradan geçen 19 günün ardından, 15 Ocak 2010’da dernek, Ankara’da resmi olarak kuruldu ve aynı günün akşamı, bu şehirde yaşayan Çamlıkayalılar olarak bilgilendirme toplantısı yapıldı.Son derece olumlu geçen bu oturumda, henüz tarihi belli olmamakla beraber sıradaki toplantının Çamlıkaya belde merkezinde yapılması kararı alındı.
     Gerek yerel ve gerekse genel seçimlerde yaşadıkları siyasi rekabetlerini unutarak, Çamlıkaya müştereğinde anlamlı ve önemli bir beraberliğe imza atan çok değerli Çamlıkayalı hemşerilerimizin bu son faaliyetleri takdirle karşılandı.
     Görüştüğümüz içerde ve dışarıdaki çok sayıda hemşerimiz ise, özellikle İspir Belediyesinin ve Kaymakamlığının işbirliği ve öncülüğü ile benzeri nice ekonomi, kültür ve dernek eksenli toplantıların İspir-Pazaryolu merkez ve beldelerinde niye yapılamadığını sorguluyorlar.    

S
elçuk KUZU-ANKARA